Φιλοσοφία

Στην οικογένεια της Ονειρούπολης θέλουμε το κάθε παιδί να νιώθει ότι βρίσκεται στη χώρα των ονείρων του

Αγαπημένε μας μαθητή, αγαπημένη μας μαθήτρια,

Στο σχολείο των ονείρων σου θα σε υποδεχτούμε με αγάπη, ζεστασιά, κατανόηση και με μια ανοιχτή αγκαλιά που θα σε κάνει να νιώσεις ασφάλεια και οικογενειακή θαλπωρή. Ξέρουμε πόσο μοναδικό και ξεχωριστό παιδί είσαι.

Θα είμαστε πάντα δίπλα σου και θα σε βοηθήσουμε να εξελιχθείς στον σπουδαίο άνθρωπο που αισθάνεσαι μέσα σου ότι είσαι.

Αγαπημένοι μας γονείς,

Όταν ξεκινήσαμε τη δημιουργία αυτού του Παιδικού Σταθμού - Νηπιαγωγείου στόχος μας δεν ήταν να προσθέσουμε έναν ακόμα στους πολλούς και αξιόλογους που ήδη υπάρχουν. Το όνειρό μας ήταν να διαμορφώσουμε ένα τέτοιο περιβάλλον, ιδανικό για να μεγαλώσουν τα δικά μας παιδιά, έναν χώρο προέκταση του σπιτιού μας με όλη την αγάπη και θαλπωρή που περικλείει η έννοια «σπιτικό». Αυτό ονειρευτήκαμε και αυτό προσπαθήσαμε να υλοποιήσουμε.

Ο ιδανικός χώρος για την ανάπτυξη ενός παιδιού, ένα σπίτι με ατέλειωτη αγάπη!

Ένα μεγάλο και ζεστό σπίτι 500 τμ με έναν όμορφο κήπο. Τι πιο ιδανικό για το μεγάλωμα ενός παιδιού, ένα σπίτι με ατελείωτη αγάπη για όλα τα παιδιά, που, για ένα πολύ σημαντικό και καθοριστικό για το υπόλοιπο της ζωής τους διάστημα, θα υπάρξουν έστω και για λίγο δικά μας…

Φωτογραφίες από την Ονειρούπολη

Ακολουθούν φωτογραφίες από τις εγκαταστάσεις της Ονειρούπολης, τόσο από τον εσωτερικό όσο και από τον εξωτερικό χώρο.

Εσωτερικός Χώρος

Εξωτερικός Χώρος